Suchý múrik z Andezitu A4 na murovanie

Kvalitný prírodný kameň z domácej produkcie

Prírodný kameň andezit je hornina, ktorá je známa nielen na Slovensku. Názov tejto horniny je odvodený z názvu pohoria Andy, kde je výskyt andezitu pomerne častý.

Z hľadiska minerálneho zloženia má vysoký obsah živcov s nižším obsahom kremeňa, biotitu, amfibolitu a pyroxénov.
Farba andezitu je zväčša sivá až tmavosivá, štiepaný a zvetraný andezit môže meniť svoju farbu od žltej až do hnedo hrdzavej.

Využitie Andezitu.

Andezit tak ako podobne tvrdé horniny má svoje miesto najmä v stavebníctve. Využíva sa buď ako kamenná drť (štrk), alebo ako stavebný kameň.

V našej praxi andezit využívame po ručnom štiepaní na výrobu kamenných obkladov a dlažieb. Pri štiepaní sa kameň triedi podľa hrúbky, veľkosti a rovnosti jednotlivých kusov.
Najrovnejšie kusy sú určené pre kamenné dlažby, najčastejšie v hrúbkach 1-3cm, 3-5cm prípadne 5-8cm ojedinele aj hrubšie. Pre kamenný obklad je možné vyberať aj kameň ktorého povrch nie je rovný, dokonca určitá nerovnosť je v prípade obkladového kameňa žiadúca, nakoľko takýto „krivý“ obkladový kameň vyzerá na stene plastickejšie. Andezit je tiež s obľubou využívaný ako kameň na murovanie suchých múrikov, vyvýšených záhonov a oporných múrov.

Andezit u nás patrí k obľúbeným materiálom z viacerých dôvodov. Predovšetkým ide o tradičnú domácu produkciu a dostatočné množstvo spracovávaného kameňa. Vďaka veľkým skladovým zásobám sú u nás dodacie doby minimálne.
Ďalším z dôvodov je cena tohto prírodného kameňa. Celý proces spracovania je v našej réžii, bez nákladov na dovoz a iných vedľajších nákladov. Cena štiepaného antezitového obkladového kameňa a dlažieb patrí k najnižším na trhu s prírodným kameňom. Okrem ceny a dostupnosti je andezit stáročia obľúbený aj vďaka svojmu vzhľadu, ale hlavne pevnosti a odolnosti, čo mu zabezpečuje výbornú trvácnosť a pre investora dobrú investíciu.

 

Stiahnite si náš katalóg produktov
stiahnuť pdf
Katalóg
Krátka prezentácia našej predajne a skladu.

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám alebo zavolate, radi vám pomôžeme.

Bošany-Baštín

Maloobchod

Chudá Lehota

Veľkoobchod

Prihláste sa pre odber noviniek

Prihláste sa na odber a získajte prehľad o aktuálnych akciách a novinkách úplne zdarma