Inšpirácia kamennej dlažby na terasu

Terasa je miestom, kde každý rád zaparkuje svoju maličkosť po ubehanom dni, naleje si pohárik, zapáli cigaretku. Terasa je nielen miestom pre oddych a relax, ale aj miesto kde si v lete grilujeme, stretávame sa s priateľmi a s rodinou. Jednoducho terasa je exteriérová obývačka a preto výber vhodnej dlažby si zaslúži primeranú pozornosť.

Každý kto stavia dom alebo ho prerába, má určite predstavu o tom, čo všetko na terase bude robiť. V hlave si modeluje situácie spojené s relaxom ale aj s oslavami. Keďže je terasa asi najvyťaženejším miestom v dome počas leta, výber dlažby na terasu je veľmi dôležitý. Zámkovým, rôznym betónovým alebo keramickým „protišmykovým“ dlažbám sa tu ale venovať nebudeme.
Pokúsim sa vám predstaviť  dlažby z prírodného kameňa,  ktoré sú priam stvorené na použitie na terase. Ako dlažba na terase, dlažba na chodbe alebo aj ako chodník okolo domu, schody či státie pre Vaše auto. Všade tam môže byť použitý prírodný kameň a výrobky z neho.

Vonkajšie dlažby zo štiepaného kameňa:

Výhody: Dlažba zo štiepaného kameňa je pomerne lacná záležitosť. Jej ceny sa pohybujú cca. okolo 15-17€/m2, ponúka hrúbky už od 1-3cm, montáž je pomerne rýchla, lacná a jednoduchá. Hoci tento formát dlažieb je mierne na ústupe v modernej architektúre, stále si nájde svojich priaznivcov či už z pohľadu cenu, dlhovekosti alebo vzhľadu.

Dlažby na terasu z formátovaného kameňa:

Výhodou týchto dlažieb okrem ich fyzikálnych vlastností je ich unikátny a nenapodobiteľný vzhľad. Farebná a materiálová škála je pomerne dobre zastúpená avšak v porovnaní s betónovými dlažbami tu určité obmedzenie je. Z čoho sa dá teda vyberať?

Travertínová dlažba na terasu

je naozaj niečo, po čom zatúžite na prvý pohľad. Perfektný vzhľad, teplé tóny a prekrásna kresba travertínu vytvorí na terase dokonalý pocit pohody. Ponúkané sú v hrúbkach 12-15mm (vhodné aj pre interiér a zastrešené terasy ) alebo v hrúbkach 3-3,2cm, ktoré nie je potrebné lepiť na betón ale klásť dlažbu priamo do štrkového lôžka. V ponuke sú rôzne formáty, pričom jeden zvláštny stojí za extra zmienku. Ide o tzv. French pattern, francúzsky vzor, da vinciho alebo vidiecky vzor. Ide o elegantný a pôvabný opakujúci sa vzor príjemný na pohľad, pretože takáto dlažba sa javí ako náhodné poskladaná. V skutočnosti dlaždice 4 rôznych veľkostí do seba optimálne zapadajú a vytvárajú jeden veľký opakujúci sa vzor ktorý však okom nenájdete. Pri tomto type skladby dlažby sa nevytvárajú súvislé škáry a dlažba z travertínu pôsobí veľmi harmonicky.

 

Mramorová dlažba na terasu

už tradične si pevné miesto v ponuke kamennej dlažby drží známy a obľúbený mramor. Je to najmä pre jeho úchvatné vlastnosti a luxusný vzhľad.  Tak ako to vždy platí že kamenná dlažba je nadčasová, tak sa to nestalo výnimkou ani pri mramore. Mramorová dlažba nikdy nevyjde z módy a nezostarne. Jej kresba je jedinečná a vždy originálna. Mramor má dobré tepelné a izolačné vlastnosti preto sa s obľubou používa v kombinácii s podlahovým vykurovaním. Prírodný mramor vyniká tiež svojou odolnosťou a neobmedzenou životnosťou. Hrúbka mramorovej dlažby pre exteriér je 3cm čo dodá istotu aj počas mrazivých dní.

Dlažba na terasu z prírodného pieskovca

je vzhľadom na svoje spracovanie a cenu výborná voľba. Povrch býva zvyčajne prírodný ( štiepaný ), vďaka čomu je takáto dlažba z hľadiska protišmykovosti absolútne bezkonkurenčná. Prírodný povrch, rezané a zároveň mierne otesané hrany dodávajú tomuto materiálu moderný vzhľad kombinovaný s klasikou. Výhodou je dostupnosť veľkých formátov 60×30, 60×60 alebo až 90x60cm, čo pri betónových dlažbách nájdete veľmi ťažko. Pritom hrúbka 2,5-3cm je dostatočná pre pochôdzne účely a to aj pri pokládke do štrku. Kombináciou rôznych formátov dokážete vytvoriť na terase neopakovateľnú skladbu podobnú ako pri travertíne.

Dlažba na terasu zo žuly

je v podobe formátovaných dlažieb ideálnym úžitkovým a vzhľadovým prvkom modernej architektúry. Jednoduchosť farieb a odtieňov ladí k moderným stavbám, flambovaný (protišmykový) povrch pridáva dlažbe nemalú úžitkovú hodnotu. Najbežnejší dostupný rozmer je 60x40cm, ktorý je dostatočne univerzálny pre vonkajšie dlažby, alebo po malej úprave aj pre pokládku dlažby na schody.

Vyberte si z našej ponuky kamennej dlažby

Stiahnite si náš katalóg produktov
stiahnuť pdf
Katalóg
Krátka prezentácia našej predajne a skladu.

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám alebo zavolate, radi vám pomôžeme.

Bošany-Baštín

Maloobchod

Chudá Lehota

Veľkoobchod

Prihláste sa pre odber noviniek

Prihláste sa na odber a získajte prehľad o aktuálnych akciách a novinkách úplne zdarma