Kamenný obklad 4x rezaný z kameňa Gneis k8 , výška 10cm v exteriéri na fasáde domu

V našej širokej ponuke obkladov z prírodného kameňa si už zopár rokov úspešne zastáva svoje miesto balkánska Rula – Gneis. Tento veľmi pekný a pestrý kameň je v našich končinách obľúbený najmä pre svoje sfarbenie a jemnú prírodnú štruktúru povrchu a relatívne nízku hmotnosť. S obľubou sa využíva najmä ako obklad na stenu domu, obklad na sokel, obklad na stenu do obývačky alebo tiež ako obklad na chodbu či do zádveria. V našej ponuke nájdete rezané obkladové pásiky z Gneisu vo výške 5 alebo 10cm resp. 7,5cm alebo tiež polygonálne (štiepané) obklady vhodné ako obklad do altánku, obklad na terasu alebo tiež ako obklad na múrik či obklad na plot.

K5 . Vlastnosti obkladového kameňa Gneis sa líšia práve tak ako jeho sfarbenie. Môžeme povedať, že hnedý odtieň označovaný ako Gneis K5 je jemnejší od zvyšných odtieňov, má drsnejší povrch a je o niečo viac nasiakavý. Táto hnedá premenná hornina je na prvý pohľad krehká, no po jej inštalácii na stenu a následnom správnom ošetrení impregnačným náterom sa stáva stálou a prínosnou  súčasťou Vášho príbytku. Hnedá farba je za posledné roky u našich zákazníkov nejobľúbenejšia. Dĺžky jednotlivých pásikov sú od 5 do 25cm čo nám zabezpečí, že obklad pôsobí naozaj prírodne a nie umelo.

Gneis K5 výška 7,5cm rezaný pásik

K3. Za hnedou „ká päťkou“ nezaostáva v obľube ani zlato-hnedý odtieň Gneis K3. Jedná sa o jemne tvrdší kameň v porovnaní s K5. Medzi jeho najpútavejšie vlastnosti patrí určite jeho schopnosť ligotať sa na slnečnom svite. Krásny pestrý a zároveň jemný odtieň prírodného kameňa. Svojím univerzálnym sfarbením sa veľmi dobre kombinuje s inými prvkami Vášho domu alebo bytu. Využitie je tak ako pri ostatných odtieňoch rôznorodé. Najčastejšie sa však používa ako obklad za TV v obývačke, alebo ako obklad na chodbu či obklad múrika a plota.

Gneis K3 výška 5cm rezaný pásik

K4. Ak nie ste zástancom viacfarebného obkladu a preferujete skôr jednofarebný štýl je tu pre Vás sivý obklad z prírodného kameňa Gneis K4. Obklad je formátovaný, teda pílený zo štyroch strán tak ako všetky jeho farebné varianty.  Zadná strana je nepílená čo umožňuje lepenie z ľubovoľnej strany. Na povrchu sú malé trblietky, ktoré sa sa na slnku krásne ligocú. V našej ponuke nájdete dva varianty výšky a to 5 alebo 10cm, alebo tiež nepravidelný teda štiepaný obklad.

Gneis K4 výška 5cm rezaný pásik

K6. Tmavšia varianta prírodného kameňa Gneis je u nás taktiež v ponuke. Má označenie Gneis K6 a je rovnako ako aj ostatné farebné variácie ponúkaná vo forme rezaných paśikov alebo vo forme štiepaného kameňa s hrúbkou 1-3cm. Rôznou hrúbkou obkladu sa dosiahne verný plastický efekt, ktorý Vám na prvý pohľad prezradí, že sa nejedná o napodobneniny kameňa ale o pravý nefalšovaný originál. Farba „ká šestky“ je tmavo-zelená miestami prechádza až do čiernej. Môže sa ale vyskytovať aj jemne svetlejšia zelená. Príroda sa pohrala a Vy máte šancu tieto jedinečné výtvory priniesť k Vám domov.

Gneis K6 štiepaný obklad 15-40cm , hrúbka 1-3cm

Gneis K6 výška 5cm rezaný pásik

K8. Krásna strakatá sivo-hnedá farba prírodného Gneisu je v našej ponuke označovaná ako Gneis K8. Takisto veľmi univerzálna farba ktorá sa hodí takmer všade. Pevná menej nasiakavá hornina, ktorá Vám dotvorí Váš domov, vnesie doň teplo a pohodu. Rovnako Vám prinášame rezané pásiky alebo nepravidelný – štiepaný obklad vhodný ako obklad na stenu, obklad na sokel, alebo ako obklad na terasu. Je to len na Vašej fantázii.

Gneis K8 štiepaný obklad 15-40cm , hrúbka 1-3cm

Gneis K8 výška 5cm rezaný pásik

 

Ak sa už rozhodnete pre akýkoľvek z ponúkaných farebných variantov, vždy si k sebe prenesiete kus prírody a hodnoty. Originálne kusy kameňa, ktoré sa v prírode tvorili po tisícročia a pri ktorých výrobe nedochádzalo k znečisteniu životného prostredia Vám prinášame v kamennom obchode v Bošanoch alebo priamo v našom e-shope v sekcii kompletnej ponuky Obkladového kameňa.

Stiahnite si náš katalóg produktov
stiahnuť pdf
Katalóg
Krátka prezentácia našej predajne a skladu.

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám alebo zavolate, radi vám pomôžeme.

Bošany-Baštín

Maloobchod

Chudá Lehota

Veľkoobchod

Prihláste sa pre odber noviniek

Prihláste sa na odber a získajte prehľad o aktuálnych akciách a novinkách úplne zdarma