Kamenná dýha CAPPUCINO CREAM ako obklad v obývačke

Je pravda že obklady z prírodného kameňa patria medzi drahšie?

Či už staviate nový dom, alebo renovujete starý, vždy ste obmedzený určitým rozpočtom. Každý investor hľadá materiál, ktorý splní požiadavku na vzhľad ale aj dostupnú cenu. Je teda pravdivé  tvrdenie, že obklady z kameňa sú drahšie ako ostatné?

Koľko teda stojí kamenný obklad? Toto je rovnaká otázka ako „koľko stojí napr. auto“. Všetko má svoju cenu a to platí aj pri výrobkoch z prírodného kameňa. Cena obkladov z prírodného kameňa sa odvíja od viacerých skutočností ako sú napr. náklady na ťažbu, spôsob spracovania, druh povrchovej úpravy, doprava a pod.

Obklad zo štiepaného kameňa je najdostupnejší

Najlacnejší obkladový kameň je vyrobený zo štiepaného kameňa. Štiepaný kameň má síce veľký podiel ručnej práce, ale ťažba a štiepanie je pomerne jednoduchá. Cena štiepaného obkladového kameňa sa pohybuje priemerne v rozmedzí 8 – 20 € za meter štvorcový. Na trhu len veľmi ťažko nájdete lacnejší obklad, hlavne ak  prihliadneme na odolnosť a bezúdržbovosť tohto druhu obkladu.

Ďalšou z možností je obkladový kameň pílený na tenšie pásiky.  Cena takto spracovaného kameňa sa veľmi odlišuje hlavne od druhu kameňa, lokality ťažby, krajiny pôvodu. Vo všeobecnosti sa dá povedať že obkladové pásiky sa pohybujú v cenovej hladine 25 až 45 € za meter štvorcový, teda aspoň kamenné obklady v našej ponuke.

Medzi najdostupnejšie obklady celkovo patria travertínové tehlové obklady, kde sa cena pohybuje okolo 28€/m2 v závislosti na farbe konkrétneho obkladu.

V našej firme sa snažíme vyhľadávať vkusné a cenovo dostupné obklady preto aj naša ponuka kamenných obkladov v kategórii 25 až 45€/m2 je tá najpočetnejšia.

Exkluzívne, a teda aj o niečo drahšie kamenné obklady sú jedinečné svojim vzhľadom a náročnejším spracovaním. Aj materiálová charakteristika svedčí o danej kategórii. V ponuke sú výberové bridlice, obklady z mramoru a travertínu. Do tejto cenovej kategórie sa už radia aj veľkoformátové obklady určené na obklady a dlažby pre interiér.

Obkladové veľkoformáty z mramoru, bridlice a travertínu sa pritom pohybujú v ešte stále dostupnej cenovej hladine 40-60€/m2  čo sú naozaj bezkonkurenčné ceny nielen na našom ale aj európskom trhu. Pri týchto cenách hravo konkurujeme aj exkluzívnym keramickým dlažbám, ktoré nikdy nedosiahnu hodnotu prírodného kameňa.

Kamenné obklady sú investíciou do dlhodobej krásy a trvácnosti vášho domova či komerčného priestoru. Na stránke Kamenta.sk nájdete širokú ponuku kamenných obkladov a ďalších produktov, ktoré môžete použiť na realizáciu svojich projektov. Ceny sú transparentne uvedené pri každom produkte, čo vám umožní jednoducho porovnať rôzne možnosti a vybrať si ten pravý obklad či dlažbu z prírodného kameňa.

 

Stiahnite si náš katalóg produktov
stiahnuť pdf
Katalóg
Krátka prezentácia našej predajne a skladu.

Potrebujete poradiť?

Napíšte nám alebo zavolate, radi vám pomôžeme.

Bošany-Baštín

Maloobchod

Chudá Lehota

Veľkoobchod

Prihláste sa pre odber noviniek

Prihláste sa na odber a získajte prehľad o aktuálnych akciách a novinkách úplne zdarma